Náramek z minerálů

180,00 Kč
S DPH
Počet
Poslední kus skladem

Ručně dělaný originální náramek z minerálů navlékaný a elastickém vlákně.

Obvod náramku je cca 17 cm.

Náramek obsahuje: 

 

Rodochrozit neboli malinový kámen představuje vztahy, pochopení, lásku, radost.

Když meditujeme s rodochrozitem, můžeme se dozvědět více o sobě, o své povaze. Z vyšší roviny pohledu je každý, koho potkáme, odrazem nás samých, Univerzum kolem nás rozmístilo věci a situace, které nám pomohou rozvinout svou lásku a toleranci. Je to kámen štěstí, radosti a lásky. Rodochrozit dodává energii, uklidňuje tělo a emoce. Zbavuje stresu, má dynamické a pozitivní sklony. Přináší lásku a soucit. Léčí následky sexuálního zneužití, pomáhá srdci smířit se s odmítáním a bolestí. Vytahuje na povrch pravdu a učí, jak jí porozumět. Zahání depresi, zlepšuje duševní i rozumové schopnosti, učí uvědomění si vlastní ceny a vnáší světlo do našeho života.

Léčebné užití: pomáhá při migrénách, respiračních onemocněních a astmatu, zlepšuje zrak a srdeční rytmus, čistí ledviny a oběhový systém, působí na pokožku, uvádí do normálu krevní tlak, rozšiřuje cévy, ulevuje migrénám a dodává sílu pohlavním orgánům.

Znamení zvěrokruhu: Beran, rak

Očista: opláchněte pod proudem studené vody a krítce nabijte na nepřímém slunci

Malachit je ochranný kámen, který absorbuje negativní energii a pomáhá vyplavovat znečišťující látky z těla. Chrání před zářením všeho druhu a absorbuje elektromagnetické znečištění. Udržujte malachit poblíž mikrovlnné trouby nebo televize. Na pracovištích chrání malachit před hlukem, příliš jasným osvětlením a škodlivými paprsky z elektronických zařízení.

Jako kámen cestování chrání malachit cestovatele a překonává strach z létání. Pokud si vezmete s sebou kámen do auta, budete pod ochranou archanděla Rafaela. Malachit také pomáhá s problémy při změnách časových pásem a při cestování na přeplněných dálnicích.

Léčivé účinky: Malachit je účinný lék na ženské problémy, zejména menstruačního cyklu a při zmírnění křečí. Malachit byl dříve nazýván kámen porodních sester a zmírňuje potíže před, během i po porodu, stejně jako problémy se sexualitou obecně.

Malachit zmírňuje studený pot, malárii, třes a Parkinsonovu chorobu. Pomáhá také při astmatu, střevních problémech a revmatických bolestech. Tento kámen léčí také ledviny či žlučové kameny. Posiluje paměť a pomáhá zejména těm, kteří mají problémy s krátkodobou pamětí, například těm, kteří mají problémy zapamatovat si jména.

Znamení zvěrokruhu: Štír, Kozoroh, Váhy, Střelec

Jak čistit: Malachit nemá rád vodu a může reagovat i na sůl. Lze čistit zmrazením (na 60-120 min. do mrazáku), v zemi, nebo pomocí hematitu 

Nabíjení: Třením (jemnou látkou, např. flanel), na měsíčním světle (malachit nemá rád přímé slunce), na křišťálu

Santalové dřevo – Santal stabilizuje mysl při emočním vypětí, uzemňuje a zvyšuje psychickou odolnost, harmonizuje a pomáhá s koncentrací. Santalové dřevo je exotické vonné dřevo, získané zejména ze stromu santalovníku bílého. Dřevo má vysoký obsah vonných silic, díky kterým krásně voní. Santal pomáhá při koncentraci, ale i při relaxaci. Harmonizuje a stabilizuje při emočním vypětí.

Znamení zvěrokruhu: Býk, Blíženci, Panna, Štír, Kozoroh, Střelec, Ryby, Rak

Dobíjení: na denním světle

Jak se o svůj náramek z minerálů starat?

Náramky navlékáme a sundáváme pomocí rolování přes ruku, nikoli roztažením.

Životnost minerálů zkracuje kosmetika a chemie.

Neberte náramky do vody (Vana, bazén, moře…), mohly by ztratit svou barvu.

Náramek sundejte, když se chystáte na fyzickou práci či zahradničení.

Stejně tak náramky sundáváme při sportu. Pot by je mohl poškodit.

Pozor na mechanická poškození o nejrůznější povrchy.

Šperky s lepenými kamínky, nemáčejte ve vodě, mohlo by dojít k jejich uvolnění.

1x měsíčně je dobré náramek vyčistit měkkým hadříkem, popřípadě pod proudem tekoucí vody (pozor, některé minerály nemají rádi vodu: angelit, kalcit, kunzit, kyanit, labradorit (případně zvládne rychlé opláchnutí), malachit, selenit, tyrkys), je vhodné použít i přírodní zdroj vody (řeka, potůček).

Některé minerály mají samočistící schopnosti a očistu tedy nepotřebují, jedná se o tyto druhy: apofylit, azulit, citrín, diamant, fenacit, kyanit.

 

Pokud Vás náramek zaujal, ale chcete vlastní design, jiné kameny nebo jinou délku vlákna, neváhejte se nám ozvat na e-mail: lukesova.terez@seznam.cz

Facebook: Fine art by Terry/Terry Lukešová

1 ks

Specifické reference